Wizyta u dietetyka medycznegoPrzygotowanie do wizyty


Na pierwszą wizytę przygotuj dzienniczek żywieniowy z trzech ostatnich dni (do pobrania poniżej), w tym z jednego dnia wolnego od pracy. Zabierz ze sobą aktualne wyniki badań krwi (morfologia, lipidogram, badanie ogólne moczu, glukoza i insulina we krwi, badania związane z Twoją chorobą- do 3 miesięcy wstecz). Uzupełniony dzienniczek żywieniowy oraz swoje wyniki możesz również przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail: kontakt@dietymedyczne.com.pl, abym mogła się z nimi wcześniej zapoznać.

Informacje medyczne

Spisz na kartce wszystkie stosowane przez Ciebie leki, suplementy diety oraz odżywki wraz z dawkami dobowymi. Jeśli będzie taka potrzeba, podczas naszego spotkania udzielę Ci informacji, czy nie zachodzą niekorzystne interakcje pomiędzy stosowanymi przez Ciebie środkami a żywnością. Jeśli stosujesz suplementy niebędące lekami, przemyślimy zasadność stosowania ich.

Preferencje diety

Przeanalizuj swoją dietę pod kątem produktów, których nie akceptujesz w diecie. Dla ułatwienia poniżej znajduje się truskawka, która po kliknięciu generuje plik do uzupełnienia. Wydrukuj go, wypełnij i przynieś na pierwszą wizytę. Dlaczego musisz przygotować aż tyle informacji na swój temat? Odpowiedź jest prosta- profesjonalna dieta medyczna musi być dostosowana do pacjenta, aby ułatwić ścisłe przestrzeganie jej. Pamiętaj również o prawidłowym przygotowaniu swojego organizmu do badania- czeka cię analiza składu ciała.


Ankieta

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta trwa około 1,5 godziny. Jest tak ze względu na fakt, iż muszę przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad żywieniowo-zdrowotny. Pomoże mi to w przygotowaniu spersonalizowanych zaleceń żywieniowych oraz indywidualnej diety dostosowanej do Ciebie i Twoich dolegliwości. Podczas wizyty zostanie wykonana analiza składu ciała, do której należy poprawnie się przygotować:

  • nałożyć strój umożliwiający odkrycie stóp (rezygnacja z rajstop czy pończoch)
  • nie stosować kremu do rąk i stóp
  • być na czczo lub nie spożywać posiłków ani napoi co najmniej 2-3 godziny przed badaniem
  • do badania przystąpić po wypróżnieniu oraz z pustym pęcherzem
  • nie spożywać żadnego alkoholu na dobę przed badaniem
  • nie należy stosować wysiłku fizycznego ani brać kąpieli bezpośrednio przed badaniem
Badanie to nie jest wykonywane u:
  • kobiet w ciąży oraz dzieci poniżej 1.r.ż.
  • osób chorych na padaczkę
  • osób z wszczepionym rozrusznikiem serca

Na podstawie wywiadu żywieniowo-medycznego ustalimy pory spożywania posiłków i określimy Twój cel. Powiem Ci, po jakie produkty możesz sięgać, a jakich musisz unikać. Zostaniesz wyszkolony z aspektów praktycznych Twojej diety - jakich tłuszczów używać, jaka obróbka jest najlepsza i wiele innych. W ciągu tygodnia po wizycie jadłospis będzie gotowy do odbioru

Aliquam faucibus taciti ad mi convallis mattis tortor commodo vehicula lacus habitant ad ultrices nam ac amet blandit bibendum mi eros tincidunt diam ante nulla aenean curabitur litora lectus platea duis molestie donec.


Kolejne wizyty

Wizyta kontrolna trwa około 30 minut. W czasie jej trwania porozmawiamy o Twoich odczuciach co do diety. Ustalimy, co Ci smakowało, a co nie odpowiadało. Omówimy, czy pojawiały się dolegliwości ze strony układu pokarmowego i innych układów. Na koniec dla sprawdzenia efektów diety zostanie wykonana analiza składu ciała, pomiary obwodów, analiza wyników badań biochemicznych krwi. Zwrócimy też uwagę na ewentualnie popełniane błędy żywieniowe. Ta wizyta służy weryfikacji efektów.


Rezerwacja terminu

Dorota Mickiewicz-Góra - ZnanyLekarz.pl